Життя постійно готує для нас нові виклики, і як тільки ми заспокоїлися, звиклися з певними умовами або правилами життя чи роботи, відбуваються знову зміни, кризи, реорганізації, що вимагають від нас адаптації до нових умов. Змушують по-новому оцінити свої погляди, звички, виробити відповідну лінію поведінки.
Адаптація – це спосіб підтримки гомеостазу організму та психіки; процес засвоєння соціальних норм. Тобто адаптація – це пристосування до умов, у яких на сьогоднішній день перебуває особистість, і факторів що на неї впливають. Такий вид адаптації ще називають соціальною адаптацією.
Види соціальної адаптації, її етапи, процеси подолання розглядаються у статті психолога Марини Діденко, яка опублікована у газеті «Психолог» за липень-серпень 2020 року, тут ви знайдете копінг стратегії, техніки роботи і опитувальник Стівена Хобфолла «SACS», який допоможе визначитись з моделлю поведінки в стресогенній ситуації.
Сьогодні все людство опинилося в умовах, які кардинально відрізняються від звичайного способу життя та змушують виходити із зони комфорту.
В статті практичного психолога Альони Вавілової розглянуто найбільш поширені проблеми, які виникають під час самоізоляції та надано психологічні рекомендації для забезпечення психологічного комфорту.
Як адаптуватися до нового часу?
-
Використовуйте критичне мислення;
-
дотримуйте інформаційної гігієни;
-
організовуйте своє життя;
-
оптимізуйте особистий простір;
-
створюйте позитивне емоційне тло;
-
переспрямуйте тривогу.
Докладніше в газеті Психолог .- 2020 . - № 7-8.
Валентина Кальченко, Сумська ОУНБ