Рятувати життя може кожен

Блоги, Артем Турчин
07 июня 2019 в 15:43
Про Центр Служби Крові в Сумах знає, мабуть, кожен. І це - не дивно, адже в місті донорів більше, аніж будь-де в світі у середньому. Цьому сприяє і сам Центр: пройти донацію тут - дуже просто і безпечно. Утім, головне - зовсім інше: виявляється, що часто донації рятують чиєсь життя! Тобто, якщо ви адресно здавали кров разів п'ять-шість (наприклад, у дитячу онкогематологію), швидше за все, що ви врятували уже не одну людину.

А тепер розкладемо по полицям, як же таки здати кров у Сумах. Для початку, ознайомтеся з обмеженнями. Якщо ви не хворіли на такі хвороби, як гепатит, ВІЛ, не страждаєте на дуже поганий зір, не отримували струс мозку, маєте більше, ніж 50 кг ваги - ви уже можете підійти. Алергія не завадить, якщо після гострого періоду (це коли у вам сльозяться очі, пухне і тече ніс) пройшов певний час. Після вагітності, лактації, операції теж потрібно перечекати. Дні три треба утриматись від куріння та алкоголю, 1-2 дні обмежитись від пігулок.

Підхопити інфекцію у Центрі неможливо: всі системи - одноразові й розпаковуються у вас на очах

Трохи про їжу. За день до донації треба трошки змінити раціон. Так, треба усунути жирну, смажену та копчену їжу, молочку (набіл), яйця, горішки, насіння, сухарики. На сніданок можна попити чай без масла з печивом. Такий же сніданок варто зробити у день донації.

Як бачите, складного нічого немає. Тепер можна вирушати до Центру. Якщо маєте машину - краще залиште її або не сідайте за кермо на зворотньому шляху. 

Отже, ви всередині. Тепер вам потрібно до зали з червоними стільцями та диванами. Ви її дуже швидко знайдете, тому пояснювати не буду. У залі є ресепшен, який слугує і реєстратурою, і лабораторією. Тепер просто займіть чергу на аналізи й чекайте.


Та сама зала

Отже, ваша черга підійшла. Аналізи (кров з пальця) беруться зовсім не боляче, не так, як у лікарнях. Ви фактично нічого й не відчуєте. За спинами медсестер знаходяться апарати, які швидко видають аналізи - ті самі, які в поліклініках ми чекаємо добу. Тут же вам оформлюють картку.


Лабораторія (вона ж реєстратура). На задньому плані - ті самі апарати для аналізів

Далі треба сісти за столик, заповнити анкету, і можна йти до терапевта. Знайти ці два кабінети - теж просто, вам розкажуть, де вони, тому не стану тут зупинятися.



Терапевт вимірює тиск і задає ряд питань - щодо харчування, перенесених хвороб і т.д. І тут же консультує, як і що робити після донації. Якщо ви все це пройшли, цей же лікар видає бахіли і відправляє по сходах на другий поверх. Виходите від терапевта, повертаєте праворуч по коридору, йдете до кінця і далі - у двері праворуч: за ними є ті самі сходи.

Після донації ваша кров відновлюється у тих же об'ємах. Таке оновлення крові позитивно впливає на організм: наприклад, зменшує ризик хвороб серця

На другому поверсі спочатку йдете до зали очікування (можна просто йти на музику). Там вас пригостять чаєм із цукром і печивом. тут же висить монітор. Коли на ньому висвітиться ваше прізвище - можете йти у залу донацій (ви, мабуть, уже бачили двері до неї перед залою очікування). Ні, не спішіть кидати чайок, спочатку допийте його. От тепер можна йти.



У залі донацій - ще один ресепшен. Тут уже встигли отримати вашу картку (її передав терапевт через пневмосистему). Покажіть паспорт і проходите до крісла з номером, який вам скажуть. Тепер лягайте і очікуйте.


Зала донацій (ті самі крісла)

Коли підійде медсестра, треба ще раз показати паспорт. Все, можете його ховати і діставати навушники (я бачив, як деякі донори слухали музику). На ваших очах розпакують всі необхідні трубочки-голочки (щоб ви були певні, що не заразитесь). Вам коли-небудь робили укол у вену чи брали кров із неї? Ну, от зараз так само введуть голку. Якщо ви здаєте плазму (першого разу її, як правило, і беруть), треба буде іноді качати кулачком - коли манжета надувається. А так просто лежите і відпочиваєте. Можете звернути увагу, скільки людей лежать поруч. Немало, чи не так?

Після 40-ї донації добровольці отримують звання Почесного донора. Вони мають пільги на проїзд у транспорті, а також на комунальні послуги

Коли ви здали кров, підходитедо ресепшена (у цій же залі) й розписуєтесь. Тепер можете йти до каси біля виходу (думаю, ви її теж бачили). Навіть якщо ви здали кров безкоштовно, вам виплатять кошти на харчування. Все, можете йти додому. Пов'язку на руці не мочіть і не знімайте дві з половиною години.

Якщо ви успішно здали кров чи компонент - можете вважати, що суттєво комусь допомогли (а, може, і врятували життя).  Можете завітати сюди за два тижні, щоб здати плазму ще раз. Для крові треба робити більші інтервали.

Вдалих вам донацій!

8
Комментариев
0
Просмотров
5436
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.