В Верхній Раді 05 липня 2011 року прийнятий в цілому
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку розрахунків за житлово-комунальні послуги та підвищення якості їх надання».
Що я собі міркую…
Внесла відповідний проект Закону народний депутат України
Королевська Наталія Юріївна.
Закон передбачає багато чого гарного, але два моменти:
Перший. Зміни до Господарського кодексу України.
«7. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що провадиться за фактично відпущену енергію».
Тут все зрозуміло. Тільки 100% встановлених у будинках теплових лічильників. І це правильно.
Другий. Зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
«Міжопалюваний період повинен починатися та закінчуватися одночасно для всіх категорій споживачів».
Тут мені незрозуміло. Як це одночасно?! Так, дійсно, наприклад у нас, у Сумах, склалася така ситуація коли міськвиконком та ТОВ «Сумитеплоенерго» з початку подає тепловий носій у лікарні, дитячі садочки та школи, а потім вже в житловий фонд.
Можемо одночасно, але тільки
почати подавати теплоносій. Я розумію що народні депутати не вчили таку науку як гідротермодинаміка, але ж законопроект довгий час опрацьовувався, в тому числі й профільним міністерством. Куди дивилися фахівці?! Це неможливо апріорі! Входження в тепловий режим по всьому місту не може бути меншим чим 10-12 діб! Максимум, вірніше, мінімум – 8 діб, як що працювати усім цілодобово! Це ж фізичні процеси, а не папері підписувати та перекладати :(
13 липня 2011 року Закон направлено на підпис Президенту України.
http://minaev.sumy.ua/blog/525-pro-reformu-zhkg-chastina-tretya-pro.html