Олег СимеоновОлег Симеонов 13 марта 2016 в 15:27
Здавалося б, такий сучасний і популярний будматеріал як газобетон має досить довгу історію. Методика його виготовлення була вперше запропонована в 30-х роках минулого століття, але тільки технологічні відкриття останнього часу змогли значно поліпшити властивості і склад газобетону, а також значно збільшити сферу його застосування. Цей пористий бетон є штучним кам'яним матеріалом, з розташованими усередині, рівномірно розподіленими порами округлої форми, діаметр яких не перевищує 3 мм.
З чого його роблять?
Цей вид пористого бетону отримують в процесі змішування, в певних пропорціях, таких інгредієнтів як: цемент, вапно, гіпс, вода, кварцовий пісок і порообразователь, в більшості випадків, це алюмінієва пудра. Склад газобетонних блоків може включати невелику кількість таких промислових матеріалів як зола і шлак.
Яким буває?
Існує безліч варіантів класифікації. Перш за все, його поділяють за способом використання, на конструкційний, теплоізоляційний і конструкційно - теплоізоляційний. За умовами твердіння газобетон буває:
1) синтезного затвердіння (автоклавний), який отримує необхідні параметри при високому тиску в насиченій парами середовищі, створюваних за допомогою спеціального обладнання;
2) гідратаційна твердіння (неавтоклавний), який твердне при прогріванні електрикою, або в насиченій парами середовищі, з тиском рівним атмосферному.
Ще одна класифікація грунтується на видах кремнеземистих і в'яжучих компонентів, що входять до його складу.
По виду кремнеземистих елементів:
-на природних натуральних матеріалах, таких, як тонко перемелені піски різного складу;
-побічні та вторинні продукти різних виробництв, такі як різноманітні золи або шлаки.
Залежно від переважання того чи іншого в'яжучого інгредієнта, цей пористий бетон буває: цементним, вапняним, шлаковим, зольним, або змішаним.
Склад неавтоклавного газобетону повинен відповідати вимогам ДСТУ 21520-89 і 25485-89, а також Сніпу 277-80. Він включає в себе воду, середню або м'яку по жорсткості, підігріту до температури +40 - +60 ° C, портландцемент М400-М500.
Згідно регламентної документації, для нього рекомендовані наступні співвідношення компонентів:
1. Від 35 до 49% портландцементу.
2. Вапняк - 12-26%.
3. Силікати кальцію, в межах 2,6%.
4. Хлорид кальцію - від 0,18 до 0,25%.
5. Алюмінієва пудра - 0,06 - 0,1%.
6. Вода, до отримання 100% обсягу.
автоклавний
Процентне співвідношення інгредієнтів і склад автоклавного газобетону визначається дослідним шляхом і може варіюватися в широкому діапазоні. Залежно від необхідної міцності і умов затвердіння, встановлюється пропорція між цементом і в'яжучими компонентами. Коливання цього значення за вагою, зазвичай становить від 1: 0 до 1: 4.
Скільки потрібно?
Для того щоб отримати на підставі змішаного в'яжучого складу газобетону на 1 м3, з об'ємною вагою в 600-650 кг / м3, буде потрібно:
портландцемент - 90 кг;
тонко перемелений пісок - 375 кг;
силікати кальцію з активністю близько 70% - приблизно 35 кг;
несолона вода - 300 літрів;
пудра алюмінієва - 1/2 кг.