Кадровая лихорадка

Большая экономика
27 июня 2012 в 14:08
Газета «Панорама» совместно с лучшими промышленными предприятиями Сумщины презентует проект «Большая экономика».



Тема выпуска: «Економічні плани на Сумщині на 2013 р»


Сергій Крестенков: «У 2013 р. в промислове будівництво та модернізацію планується вкласти 1 млрд грн.»

 

Начальник головного управління промисловості
Сумської облдержадміністрації Сергій Крестенков
розповів про підсумки роботи промисловості у 2012 р.,
про нові потужні інвестиційні проекти та плани на майбутнє.


r: Які проміжні підсумки роботи промисловості Сумщини у цьому році?

С.К.: Промисловість області витримує досить жорстку конкуренцію, постійно збільшуючи обсяги продажів продукції та послуг. За 10 місяців року підприємства області реалізували продукцію на суму 16,4 млрд грн., що на 13,8% більше, ніж за відповідний період торік. Усі основні галузі промисловості збільшили обсяги продажів: добувна – у 1,6 раза, харчова – на 10,9%, хімічна та нафтохімічна – на 5,5%, машинобудування – на 4,8%. За часткою у загальному обсязі реалізованої промислової продукції серед регіонів України область стабільно займає 15 місце. Загальна тенденція до зростання продажів забезпечується за рахунок упровадження інновацій та утримання високих показників якості продукції.

Промисловість Сумщини утримує лідируючі позиції за показниками інноваційної діяльності. На сьогодні упроваджують інновації та випускають інноваційну продукцію 42 підприємства. Частка інноваційної продукції у загальному обсязі реалізації перевищує 12% (утричі вище, ніж по Україні). Упровадження інновацій супроводжується освоєнням капітальних інвестицій, джерелом яких є як власні прибутки, так і залучені кошти інвесторів. Реалізовані або наближаються до завершення у цьому році ряд інвестиційних проектів: ПАТ "СМНВО ім. Фрунзе" збудував додатковий стенд для проведення випробувань компресорного обладнання, запуск його удвічі підвищив пропускну здатність науково-випробувального центру підприємства; завершується будівництво першої черги ливарного цеху у ПАТ "Насосенергомаш"; ТОВ "Мотордеталь-Конотоп" нарощує виробничі потужності ливарного та механічного цехів; будується друга технологічна лінія з виготовлення клінкерної цегли у ТОВ "Керамейя"; здійснюється дообладнання нового цеху гарячого литва пластику у ТОВ "Гуала Кложерс Україна"; завершується будівництво нового складального цеху у ТОВ "Завод Кобзаренка" у смт Липова Долина. Кошторисна вартість цих об’єктів становить понад 240 млн грн. Буде створено більше 300 нових робочих місць.

Проблемним питаннями до кінця поточного року та на початок наступного року залишається уповільнення темпів розвитку як внутрішніх, так і зовнішніх ринків. З урахуванням експортної залежності основних галузей промисловості (машинобудування – 90%, хімічна та нафтохімічна промисловість – понад 60%) основним завданням для бізнесу є диверсифікація ринків, а для влади – стимулювання розвитку внутрішнього ринку та підтримка вітчизняного експорту на зовнішніх ринках.

r: Яка ситуація на підприємстві "Сумихімпром"?

С.К.: На сьогодні ПАТ "Сумихімпром" веде господарську діяльність, сплачуються вчасно податки до бюджетів усіх рівнів, скорочується заборгованість минулих періодів, вчасно виплачується заробітна плата працівникам, середній розмір якої протягом року зріс більш, ніж на 500 грн. і становив понад 3 тис. грн. за місяць. Протягом 2012 р. зросла чисельність працюючих на 150 осіб. У 2013 р. у ПАТ "Сумихімпром" передбачається розпочати реалізацію інвестиційного проекту з будівництва нового цеху з виробництва сірчаної кислоти потужністю 750 тис. т на рік. Реалізувати проект планується протягом 2013-2016 р. За цей період передбачається залучити понад 1 млрд грн. капітальних інвестицій.

r: Підприємство "Центролит" у цьому році стикнулося із серйозними проблемами. Яка зараз там ситуація?

С.К.: На сьогодні відновлено роботу ПАТ "Центролит". Інвестор профінансував часткове погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам, виділив кошти на закупівлю сировини і матеріалів, у результаті чого відновлені всі технологічні процеси, збільшено чисельність працюючих на 54 особи, виплачується поточна заробітна плата.

r: Розкажіть про симбіоз двох підприємств Шостки - "Зірки" і "Імпульса".

С.К.: Державним концерном "Укроборонпром" розроблена концепція реструктуризації підприємств спецхімії, розташованих в м. Шостка, яка передбачає створення єдиного науково-виробничого комплексу спеціальної хімії, завданнями якого будуть розробка, впровадження та забезпечення здійснення єдиної технічної політики у вітчизняній боєприпасній галузі. Розроблено план реструктуризації ШКЗ "Імпульс", ШКЗ "Зірка" та ДНДІ хімічних продуктів. Макіївським державним проектним інститутом розроблені проектні пропозиції та План заходів з реструктуризації  підприємств спецхімії, розташованих в м. Шостка. Орієнтовний термін завершення процедури реорганізації – 2013 р.

r: За вашою думкою, що зараз необхідно зробити, щоб забезпечити успішний розвиток промисловості Сумщини?

С.К.: З урахуванням експортної залежності основних галузей промисловості, основним завданням для стабільного розвитку промисловості області є освоєння внутрішнього ринку регіональними товаровиробниками. Облдержадміністрація неодноразово зверталися до уряду України із пропозиціями про стимулювання розвитку внутрішнього ринку. Серед них - залучення наших підприємств до робіт із реконструкції та модернізації газотранспортної системи України та атомних електростанцій. З цією метою ініційовано проведення наради за участю міністра енергетики та вугільної промисловості України з питання взаємодії вітчизняних енергетичного та машинобудівного комплексів.

r: Які прогнозовані показники розвитку промисловості на кінець 2012 р. та 2013 р.?

С.К.: За прогнозами підприємств, до кінця 2012 р. промисловий комплекс реалізує промислової продукції на суму 19,5 млрд грн., що відповідає завданням програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2012 р. У наступному році передбачається, що обсяг реалізованої продукції зросте до 21 млрд грн.

Промислові підприємства області мають інвестиційні наміри щодо введення нових виробничих потужностей у 2013 р. та наступних роках, що дозволить збільшити обсяги виробництва та реалізації промислової продукції, розширити асортимент та покращити її якість, створити нові робочі місця. У 2013 р. планується розпочати будівництво цеху з виробництва сірчаної кислоти у ПАТ "Сумихімпром"; розпочати будівництво модельного цеху для ливарного виробництва та нового складу готової продукції у ПАТ "Насосенергомаш"; розпочати будівництво нової лінії "ТеплоКерам" із виробництва крупноформатних поризованих керамічних блоків у ТОВ "Керамейя" тощо. Загалом у нове будівництво, модернізацію та оновлення технологічного обладнання передбачається вкласти у межах 1 млрд гривень..

Дмитрий Литовченко

 

25
Комментариев
0
Просмотров
2716
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.