Анастасія Літвіненко 22 апреля 2019 в 17:00
13 квітня у галереї BURUART, що на вулиці Воскресенська у місті Суми відбулася зустріч з відомим муралістом Михайлом Тютюником. Він з Нью-Йорку, є знаним фахівцем з public art та site specific art, нині працює в Україні. Художник наглядово розповів про свою роботу за допомогою слайдів, відтворених на моніторі та відповів на питання, які цікавили аудиторію. Розпочалась творчість Михайла Тютюника з муралу, який він створив у Києві. Потім пішли нові проекти: мурал у Нью-Йорку два з половиною метра заввишки та інші. А ще він фулбрайтівець, мураліст втілює чужі мрії власною мовою, веде свій неповторний негатив вулицями Бронкса, Нюджерсі, Філадельфії, станціями Київського метрополітену, офісами відомих брендів, живописами на полотні, ілюстраціями відомих журналів і навіть принтами на взутті. Його роботи мають сенс та несуть певний посил та інформаційну функцію. Він постійно працює та вдосконалює свою майстерність на радість людям. Його запрошують працювати і створювати мурали в багатьох містах і для навчальних закладів. Вони роблять їх більш затишними та світлими, в них хочеться навчатися. Кожна його робота різна і неперевершена, цікава, яскрава та фантастична. «Community art - це постійна співпраця, співавторство, співідея – це висловлювання спільноти, ідентифікація міста, взаємодія з людьми й турбота про них. Це не стихійні стінописи, це те, що створюється з думкою: "Людям жити поряд з цим муралом, людям надихатися ним, людям бачити в ньому своє життя"- зазначила куратор галереї BURUART Римма Миленкова. Загалом зустріч пройшла у інтерактивній, цікавій формі і зібрала повну залу поціновувачів мистецтва.
Крім того, у Сумах Михайло Тютюник прийняв участь у конкурсній програмі 31 фестивалю авторської пісні «Булат». На ньому глядачі могли споглядати за створенням ним картини, яку він на гала – концерті презентував у дарунок даному клубу. На ній зображена гітара, яка виглядає із- за куліс, що є дуже символічним і відображає девіз даного фестивалю щодо популяризації авторської пісні та розкриття нових талантів.
До речі, Mихайло Тютюник працює над фулбрайтівським проектом у співпраці з Інститутом проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України. Отримав освіту з комунікацій, дизайну та ілюстрації (B.F.A. in Communications Design/Illustration, Pratt Institute, Brooklyn, NY).
Михайло Тютюник, мураліст, художник, ілюстратор:
«Я мураліст і художник. Мурал тонка річ, оскільки при його створенні
виникають певні складності, коли уряд замовляє його, а людям, які мешкають у будинку, на якому його буде намальовано, це не подобається. Загалом я створюю масштабні роботи. Перед тим, як розпочати працювати я обираю сюжет, який є індивідуальним для кожного муралу, іноді в його основу лягає певна історія, але насамперед це залежить від району, в якому його буде розміщено. В моїх роботах також присутні різні теми. Це – мрії про майбутнє, історія, історичні особистості. Моїм улюбленим художником є Пабло Пікассо. На створення муралів мене надихає навколишній світ. Кожний з них я малюю за різний проміжок часу. Все залежить від масштабу стіни, на якій його буде розміщено. Деякі мурали я створюю за два - три дні, деякі за місяць, а деякі навіть за два. Найчастіше їх можна побачити у Нью – Йорку, в Маямі. Крім того, у листопаді у мене відбулася виставка в Києві. У квітні місяці мене запросили до Сум і я з радістю прийняв запрошення. Я вперше у цьому місті, воно дуже красиве і дуже мені сподобалося. Сподіваюсь, що моя творчість також буде цікава людям, які прийшли зі мною на зустріч.»