Інший погляд: як навчання можна перетворити в цікавий процес

Готовимся к школе - 2013
Дайджест 28 августа 2013 в 09:56
ВСЮДИ РАЗОМ. Учні і вчителі спілкуються не тільки в школі, але й в соц. мережах
Наближається перше вересня, і в кожній родині, де є хоча б один школяр, починає лунати стара пісенька: "Ой, як до школи не хочеться…". Але все ж таки існують виключення. "Переглядаючи новини на сторінках своїх учнів у соцмережах, бачу такі записи: «Як я сумую за гімназією!», «Друзі, скоро зустрінемось!» - і ніяких песимістичних думок щодо початку нового навчального року", - розповідає вчитель світової літератури Сумської обласної гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей Ольга Скриннік.

Для того, щоб перетворити навчання у задоволення, вчителі, і Ольга Олегівна також, притримуються декількох правил. "Перше правило аж ніяк не нове: спільна справа об’єднує, а навчитися разом чогось іще, окрім стандартного курсу шкільної програми, ще й корисно. Наші школярі мають змогу і потанцювати, і поспівати досхочу, та ще й основи журналістики вивчають під керівництвом Анни Євгенівни Шевченко, журналістки, члена обласного літоб’єднання, дитячої письменниці, та просто надзвичайно талановитої людини.

А ще в гімназії працює євроклуб «Пегас» для бажаючих долучитися до подій у світі", - пояснює педагог. Друге правило, за словами пані Ольги, теж не нове, але впровадити його у життя непросто: бути дитині другом. "Мої знайомі часто дивуються: "Як, ви їздили з дітьми до Польщі? Це ж така відповідальність! А вам за це до зарплатні кошти додають?". Для працівників гімназії це дивне питання, адже розділити нові враження та приємні емоції з другом – це задоволення, про які ще надбавки до зарплатні йдеться? Екскурсії містом, Україною, Європою, відвідування різноманітних благочинних заходів, що проходять у місті, просто активне громадянське життя – саме це допомагає потоваришувати учням між собою і знайти старшого друга в особі вчителя чи вихователя", - ствержує Ольга Скриннік. Ще Оля у своїй роботі намагається не спиняти дитячу ініціативу. Дає змогу дитині виразити власне «Я». Все це перетворює навчальний процес на партнерство, в якому кожна сторона зацікавлена в докладанні певних зусиль і спільному результаті.

Юлія Левківська
4
Комментариев
0
Просмотров
1135
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.