Мамонти, носороги та зубри

Вища школа, спецпроект
ВС 17 мая 2012 в 15:34
22-річний магістрант природничо-географічного факультету СумДПУ ім. А.С.Макаренко Олександр Ковальчук у школі всерйоз зацікавився палеонтологією – наукою про вимерлих організмів. Майбутню професію він вибрав ще навчаючись у п’ятому класі Білопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, №1. Спочатку це була дитяча цікавість до динозаврів, він прочитав багато спеціальної літератури. Паралельно з навчанням у 9-11 класах Олександр поглиблював знання у Сумському територіальному відділенні Малої академії наук, писав наукові роботи, присвячені вивченню палеонтології Сумщини. Закінчив школу із золотою медаллю і без вступних випробувань вступив на І курс до СумДПУ, де продовжив вивчення зоології палеонтології.

Зараз у молодого науковця вже близько 50 наукових публікацій в Україні, Росії та Польщі. Мета досліджень Олександра – зібрати та систематизувати інформацію про викопні види ссавців, які жили на території Сумщини 14-18 тис. років тому. Це так звана мамонтова фауна: мамонти, шерстисті носороги, зубри, тури, олені, лосі. Уся робота була узагальнена у вигляді монографії, яка вийшла у 2011 р. у видавництві "Університетська книга". Олександр Ковальчук описав 440 місцезнаходжень 35 видів викопних хребетних тварин, які жили на території нашого краю. В основі роботи не лише дані, взяті зі спеціальної літератури, але й результати власних польових досліджень у Сумському, Білопільському, Роменському та інших районах області.

Хлопець підтримує тісні контакти з Інститутом зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, палеонтологами Вроцлава (Польща), Тюбінгена, Веймара (Німеччина). Але вважає, що без плідної співпраці з викладачами СумДПУ він би не зміг досягти отриманих результатів. Надалі Олександр планує продовжити навчання в аспірантурі Національного науково-природничого музею в Києві за спеціальністю "зоологія". Об’єктом його наукових досліджень стануть викопні коропові риби, які жили на півдні України 5-15 млн років тому. "Навчання біології потребує наочності. Добре, що в музеї СумДПУ є натуральні посібники для навчання – кістки мамонта та оленя, череп зубра", - каже хлопець.

10
Комментариев
0
Просмотров
2422
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.