Вища школа, спецпроектВС 11 апреля 2012 в 11:27
Студенти факультету мистецтв Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка не припиняють вражати своїми талантами. Викладачі цього факультету докладають усіх можливих зусиль для того, аби зростити в стінах СумДПУ кваліфікованих спеціалістів, зокрема за дуже популярним напрямом підготовки "Дизайн модного одягу".
Беручи активну участь у різноманітних форумах і конкурсах, вихованці демонструють великі успіхи. Так, Лариса Ким та Інна Ковтун разом з іншими є постійними призерами творчих конкурсів із дизайну найвищого ґатунку. Зокрема, нещодавно студенти-дизайнери стали учасниками VI Міжнародного форуму "Дизайн-освіта" (м. Харків) й отримали дипломи III ступеня за свої роботи.
А коли такі художники подіумів, народжені на факультеті мистецтв СумДПУ, отримують диплом спеціаліста чи магістра, вони доводять, що, закінчивши навчання, можна і треба продовжувати займатися улюбленою справою. Яскравий тому приклад - наша випускниця Марина Шаповаленко. Ще недавно наша талановита студентка, вона зараз працює в будинку моделей "Петро Сорока". Мабуть, немає в Сумах людини, яка б не чула назву цього бренду. Це свідчить про те, що факультет дійсно готує асів своєї справи, а викладачі розкривають їхні обдарування, як майстер передає красу та блиск діаманту, ретельно і з любов’ю ограновуючи його. Завдяки цій школі Марина неодноразово ставала призером "Печерських каштанів" (м. Київ) міжнародного конкурсу, де молоді модельєри можуть проявити себе, навчитися розмовляти мовою створеного ними образу, працювати над чистотою ліній своєї колекції.
Деякі студенти-модельєри, удосконалюючись у своєму покликанні, працюють у дизайн-студії "ART’elь moda" під керівництвом Лариси Ванєєвої, яка, до речі, теж є викладачем факультету мистецтв. Одна з них - Мар’яна Калініченко, молодий дизайнер, яка вже відома багатьма цікавими й оригінальними ідеями. Студія спеціалізується на дизайні сценічного одягу і завоювала велику повагу серед інших творчих колективів.
Зазвичай творча молодь починає заявляти про себе наприкінці навчання, бо для створення власної колекції необхідні час, знання і уміння. А найкращі досягнення у них ще,безумовно, попереду. Тож бажаємо їм успіхів!
Євгенія Могилевич, студентка ІІІ курсу Інституту філології