26 квітня 1986 року… Кожен прожитий день віддаляє нас від тієї трагічної ночі, коли «третій Янгол засурмив і впала зоря на ймення «Полин». Все менше серед живих залишається людей, котрі в перші ж дні опинилися в епіцентрі трагічних подій і, ризикуючи здоров’ям та самим життям, вгамували «мирний атом».
32 роки минуло відтоді, як у маленькому містечку Чорнобиль сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Вибух реактора на Чорнобильській АЕС розділив життя українців на до і після. Забруднення повітря, ґрунтів, води – загроза здоров’ю сотень тисяч людей: такі результати аварії на електростанції. Горе впало не тільки на Україну, а й зачепило Білорусь і країни Європи. Першими на захист від смертоносного полум’я виступили 28 пожежників двох караулів. Вони затулили собою не тільки станцію, а й всю Україну.
І скільки б років не минуло з того «чорного дня», ми не маємо права забувати про подвиг героїв, що врятували світ і нас у ньому.
Наслідки Чорнобильської катастрофи є надзвичайно страшними, але, можливо, це спонукає людство схаменутися, усвідомити всю могутність природи, визнати силу її величі над нами.
Лугина Ніна,
провідний бібліотекар Сумської ОУНБ