«… я деньги даю, из свого кармана!» - сказав начальник управління у справах сім’ї, дітей і молоді під час захисту проектів. Результати конкурсу підтвердили, що для Олега Юрійовича бюджетні кошти - це «деньгами из его кармана» і він розпорядився ними по-своєму, віддавши 2/3 бюджету конкурсу 2 своїм організаціям.
Це були емоції, а тепер по суті!
Основні порушення через, які конкурс можна вважати непрозорим і нелегітимним:
-
Заангажована комісія. Конкурсна комісія переважно складалася з державних службовців та людей, що на пряму чи опосередковано підпорядковуються голові Сумської ОДА. Тобто більшість комісії можна вважати особами, що не впливають на прийняття рішень, що призвело до того, що конкурс відбувався не між ідеями проектів, а між громадськими організаціями, за критеріями політичної відповідності та особистих зв’язків з членами комісії.
-
Не враховувався досвід організацій.Комісія проігнорувала діяльність організацій за останні роки. В цей же час конкурсна комісія робила акцент на тому, що будь-якою справою повинні займатись професіонали, та в результаті нікому з представників третього сектору невідома Сумська обласна молодіжна громадська організація «Альтернатива» отримала підтримку в 35,0% всього бюджету конкурсу. За якими критеріями комісія оцінювала здатність організацій реалізувати заплановані програми залишається лише здогадуватися.
-
Конфлікт інтересів.Молодіжна громадська організація «Глухівський військово-патріотичний клуб «Мужність», (головою якої ще донедавна був Лата О.Ю, начальник управління) підтримано на 43856,2 грн. (29,2% від загального бюджету). Надано підтримку 2 проектам: «Міжрегіональний історико-патріотичний похід по місцям бойової слави «Шлях мужності» та«Залучення молоді до масових заходів парашутного спорту» - 20306,20 і 23550,00 грн. Цікаве спостереження: середня вартість проектів Глухівського клубу «Мужність» – 21928,00; середня вартість проектів СОМГО «Альтернатива» – 13126,00; вартість проектів всіх інших організацій в середньому складає – 6515,33.
-
Неактуальність проектів.Проект «Створення, випуск та розповсюдження Сумської обласної молодіжної газети «Сумські молодії» підтримано в об’ємі 10998,00 грн. Це непрофесіоналізм членів комісії чи заплановане «відмивання» коштів? Чи буде молодь читати газету, враховуючи можливості ХХІ ст.? Як зробити обласну газету цікавою і актуальною для всієї молоді регіону? А головне хто і як зможе проконтролювати в якому об’ємі надрукована газета і чи дійсно її розповсюджували в районах?
-
Зміна сутності проекту після закінчення терміну подачі. Термін подачі проектів закінчився 4 березня. З неофіційних джерел відомо, що певні організаціїз організацій-учасниць подавали корективи до проектів вже після закінчення терміну реєстрації. Кульмінацією стала зміна проекту «Активізація молоді Сумщини шляхом проведення «круглих столів» (тієї ж горезвісної СОМГО «Альтернатива»). Ще 17 березня під час захисту проектів керівник організації презентував лише проведення круглих столів, при чому не міг чітко відповісти на питання: яка конкретно буде цільова аудиторія і яка тематика круглих столів? І вже 18 березня під час публічного заключного засідання конкурсної комісії виявилося, що проект включає в себе навчальну програму для громадських організацій з написання та проведення молодіжних проектів. Ця інформація була озвучена лише після того, як один з членів комісії піддав сумніву ефективність цього проекту. На захист даної організації і їх проекту активно виступили начальник управління Лата О.Ю і спеціаліст Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Козолуп, яка активно впливали на рішення конкурсної комісії, не будучи в її складі.
-
Відмова молодіжним проектам, що на думку комісії були «занадто спортивні»! 17 березня під час презентації проектів «Фестиваль «Вулична молодіжна культура Сумщини» (фестиваль з паркуру в м. Ромни) та «Конкурс-фестиваль з картингу» комісія робила акцент на тому, що конкурс проводить управління сім’ї дітей і молоді, а не управління у справах спорту та фізичної культури. Цікаво де проходить та межа коли проект вважається точно «спортивним»? Тому що в цей же час комісія підтримує проект «Залучення молоді до масових заходів парашутного спорту» на суму 23550,00, найдорожчий виграний проект цього року.
-
Пригноблення ініціативи «знизу».Управління у справах сім’ї, дітей і молоді стверджує, що переймає європейський досвід співпраці з громадськими організаціями (всі кошти віддають третьому сектору і потім лише контролюють їх використання), але при цьому студентські проекти закладають в календарний план (поза конкурсом) і таким чином відмовляють громадським ініціативам в їх виконанні, щоб не дублювати проекти. І це враховуючи, те що студентське самоврядування – це один з найбільш розвинених напрямків молодіжної політики області, який може самостійно впоратися з своїми програмами.
Ми як організація, яка виграла аж 1500 грн. сприймаємо таку підтримку як глузування над нашою огранізацією і в знак протесту проти свавілля управління у справах сім’ї, дітей і молоді Сумської ОДА правлінням відмовляємося від фінансуваня програми «Українські вечорниці» і жертвуємо ці кошти на розвиток Глухівського військово-патріотичного клубу «Мужність»!
Ми вимагаємо визнати результати конкурсу проектів недійсними та провести повторний конкурс соціальних проектів зі змінами в складі конкурсної комісії!
Ситуація з конкурсом проектів була передбачуваною, але ми і подумати не могли, що вона буде такою «борзою»! Мені здається, що начальник управління забув про «сім’ю і молодь» і вважає, що працює з дітьми. Тому, що в казки про прозорість конкурсу проектів можуть повірити лише діти!
Комментарии
Складывается впечатление,что СТУДЕНЧЕСКОЕ братство с Товстухой существуют только чтоб деньги у государства просить на водку для Бобыренко! Где же ты была, Аня,когда руководство СумГу делало всё, чтоб меньше стипендий выдавать?
Голодна діва)))
Найди себе мужика,роди детей!!